/Vypouštět bazén před zimou již není nutné

Vypouštět bazén před zimou již není nutné

Skončila letní sezóna a společně s ní i období užívání zahradního bazénu. Ten však na nadcházející období musíme dobře připravit, aby nám sloužil i další rok. Nadzemní bazény však není nutné vypouštět a uklízet, ani ty ostatní však vypouštět nemusíte. Existují i jiná řešení.

textura

Perfektním řešením je zazimování bazénu pomocí speciálních přípravků a pomocníků. Je nutné zajistit, aby vodní hladina v mrazech nezamrzla a rozpínáním nepoškodila bazén. Někteří majitelé zahradních bazénů tak používají plastové lahve, které do vody nahází, ty úplnému zamrznutí dokáží zabránit.

Elegantní řešení v podobě speciálních plováků

K dispozici ale máme elegantnější možnosti. Dilatační plováky udělají mnohem lepší službu.
·         Jsou speciálně uzpůsobené pro použití v zimě a dokonale tak zabrání poškození bazénu vlivem zamrzání vody. Vyrobeny jsou z velmi odolného plastu černé barvy, takže vydrží i velký mráz.

plováky
 
·         Tyto speciální plováky mají dvě komory, z nichž jedna je naplněna pískem. Ten umožnuje jeho stálou pozici ve vodě, slouží vlastně jako lehké závaží. Druhá komora je prázdná. Celý výrobek se díky tomu dokáže dokonale přizpůsobovat aktuálním podmínkám a reagovat na vznikající led ve vodě.
 
·         Tento speciální pomocník se postará o zachování vašeho bazénu v perfektním stavu po celou dobu mrazů. Nestačí však pouze jeden, musíte jich mít více, aby bylo možné je postavit za sebou v řadě, přes celý bazén, dle pokynů výrobce. Jejich spojování je naprosto jednoduché.
Potřebujte i vy svůj bazén zajistit před mrazy a již vás nebaví celý ho vypouštět a v létě znovu napouštět? Je to neekologické a drahé řešení. Vyzkoušejte letos bazén zazimovat i s vodou v něm. Kromě speciálních přípravků vám pomohou i dilatační plováky, které v období mrazů zajistí, že vznikající led ve vodě nepoškodí bazén. A o to přece jde, aby váš bazén zůstal v perfektním stavu i pře zimní sezónu.