/Nákupy na Mauriciu

Nákupy na Mauriciu


Každý, kdo vyráží někam do zahraničí, by si určitě rád dovezl něco na památku. Určitě tedy nevynecháte tu možnost, si projít všelijaké obchůdky nebo tržiště.
mauricius vlajka.png
Pokud se ptáte, co byste si mohli domů přivézt z takového Mauriciu, pak odpověď na vaši otázku najdete v dnešním článku. Kam byste vlastně měli vůbec vyrazit? Také se dnes dozvíte. Stačí jen číst dále.
Snad každý krámek nebo obchůdek na Mauriciu má něco, co souvisí se symbolem Mauricia. Podobiznu Doda můžete vidět hlavně na tričkách, výšivkách nebo obrázkách. Je prostě všude.
I pro milovníky outletových obchodů tady něco je. Můžete totiž navštívit nejen outletové obchody, ale také factory shopy nebo obchody se značkovým oblečením. Například nejlepšími městy pro nakupování je Floreal nebo Curepipe.
Obchody s levným zbožím jsou ale po celém ostrově, takže se nemusíte bát, že byste si něco malého domů neodvezli. Bylo by ale lepší se dopředu připravit na obchodní asistentky, které vám budou neustále něco nabízet. Někdy to bývá opravdu až otravné.
Pokud se vám líbí výrobky dělané ze skla, pak určitě neváhejte si na památku koupit nějaké výrobky od zdejších umělců.
Hezké jsou ale i náhrdelníky nebo náramky, které můžete zakoupit svým blízkým.
dovolená na mauriciu.jpg
Na své si dokonce přijdou i milovníci čajů. Čaje tady seženete s nejrůznějšími příchutěmi a některé z nich jsou opravdu velmi chutné.
Dobře můžete nakoupit i na tržišti v Port Louis. Koupit zde je možné ovoce, zeleninu, bylinky a také i suvenýry. Pokud navíc budete smlouvat, pak je možné si výrobky odnést až s 30% slevou. Jestliže tedy budete ve smlouvání úspěšní.
Je důležité, abyste si zapamatovali, že si máte dávat pozor při nákupu mušlí, korálů nebo různých výrobků, které se dělají z želvích krunýřů. Vzhledem k tomu, že prodávání takových suvenýrů je zakázáno, je možné, že vám je při odjezdu zabaví. Proto tyto suvenýry ani nekupujte.
Jestliže se tedy rozhodnete někdy na Mauricius vydat, pak byste si určitě na památku měli alespoň něco malého koupit.