/Chcete se stát au-pair?

Chcete se stát au-pair?

.Proč zrovna au-pair?
+        Budete mít jistou budoucnost v zahraničí
+        Pomůžete rodině, která pracuje a nezvládá se sama starat o děti. Budete rádi i za váš vlastní pocit, že děláte něco užitečného pro někoho, kdo vaši pomoc opravdu potřebuje.
máma a dcera.jpg
+        Rodiny každý týden svým au-pair dávají kapesné, ze kterých jim přispívají na školu, kterou tam mohou studovat, i pro jejich vlastní účely. Výše kapesného je dost vysoká, a proto se dá krásně šetřit pro život do budoucna v dané zemi (V případě, že byste chtěli začít život tam)
+        Ať už máte školu dávno vystudovanou, nebo ji studujete tam, během toho roku či více máte možnost poznat mnoho nových lidí, takže až od rodiny odejdete, budete mít známosti, včetně rodiny, u které jste žili. Většina případů skončí způsobem, že au-pair si s rodinou tak rozumí, že buď jsou po zbytek života v kontaktu, navštěvují se (Děti si většinou svou chůvu opravdu oblíbí), nebo v některých případech chůva se stává takovou nepostradatelnou součástí rodiny, že u ní zůstává i dále.
+        Poznáte novou kulturu, zvyky nebo náboženství.
 
 
Co takový pobyt nese za rizika? Má nějaké nevýhody?
 
–        Vy si vyberete zemi, ale ne rodinu, ta je vám přidělena, takže nikdy nevíte, jestli si s vaší rodinou budete rozumět. Nemusíte jim padnout do oka, nebo jejich život nemusí vyhovovat vám. I když se to moc nestává, tak pořád je to jedna z největších obav, ale taková situace se dá vždy řešit.
–        I když chtít se naučit jazyk může být jeden z důvodů, vždy je důležité umět alespoň základy. Nejčastěji se jezdí do anglicky mluvících zemí, a v takovém případě je tedy nutné znát alespoň základní anglické fráze, což umí většina lidí, ale ne každý. Proto pokud máte v plánu vycestovat, první krok je umět anglicky alespoň zčásti: https://www.zxu.cz/jak-se-naucit-anglicky/
–        Žijete vlastně v cizím domě s cizí rodinou, i když se sblížíte. Když se v domě něco stane v nepřítomnosti rodičů dětí, bude to na vás. Včetně poškození majetku, ať už vaším podílem nebo ne.
čtení s batoletem.jpg
 
Jak poznáte, že jste dost způsobilí?
 
·         Na prvním místě je vždy mít dobrý vztah k dětem (případně ke starým lidem, kdyby byli součástí rodiny). Hlavním úkolem au-pair je se starat o děti, které mohou být jakéhokoliv věku. Proto je důležité se k nim umět chovat. Agentura i rodina, která je vám přiřazena zároveň oceňuje každou zkušenost s nimi.
·         Některé agentury by mohly požadovat řidičský průkaz. Je to z důvodu, že děti nemusí mít školu/školku zrovna blízko u domu, proto je můžete odvážet a vyzvedávat autem.
·         Samozřejmostí jsou také základní domácí práce, jako například uklízení po sobě a dětech v době, kdy jsou s vámi. Měli byste umět také alespoň základy vaření, pokud se bude jednat o víkendy, tak budete určitě vařit dětem obědy.
·         Co se týče povahy, nejedná se jen o vztah k dětem, ale také k dospělým lidem a zvířatům (Které rodina může mít doma) obecně. Měli byste se chovat mile, nebýt konfliktní, ani ne moc výbušní. Chce to vždy vyjít rodině vstříc, a dělat nějaké kompromisy.

Chcete se stát au-pair?
3.6 (72%)5
.